Tuesday, January 25, 2022
HomeСпортКаква глупост: Астон Вила си го заборави капитенот на стадионот во Тотенхем

Каква глупост: Астон Вила си го заборави капитенот на стадионот во Тотенхем

Капитенот на Астон Вила, Тајрон Мингс, задоцнил на клупскиот автобус по поразот од Тотенхем.

Неверојатна ситуација се случија по натпреварот, а на крајот тоа беше големо разочарување за капитенот на гостите.

Клупскиот автобус со играчите на Астон Вила, замина без капитенот Тајрон Мингс, кој доцнеше по поразот во Лондон.

Очајниот Мингс ги бараше своите соиграчи и автобусот и ништо не му беше јасно. Но потоа преку телефонски повик, дошол до контакт со експедицијата во автобусот.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img