Tuesday, January 25, 2022
HomeСпортЊукасл прераснува во сериозен проект со големо тренерско име и пет засилувања?

Њукасл прераснува во сериозен проект со големо тренерско име и пет засилувања?

Како што стојат работите, Њукасл би можел да се придружи кон врвот од Премиерлигата.

По најавеното преземање на клубот од страна на арапски инвеститори, сега следува реновирање на тимот, а тешко е дека Стив Брус ќе го преживее тоа.

Новиот сопственик најавил нова раководна структура, со звучно тренерско име и пет сериозни засилувања за идната сезона.

Според информациите на островските медиуми, новите сопственици на клубот го планираат Брендан Роџерс на тренерската позиција, актуелниот предводник на Лестер.

Со оглед дека Роџерс би имал финансиска независност околу трансферите, голема е веројатноста овој тренерски трансфер да биде реализиран.

Имињата како нови засилувања во клубот од „Сент Џејмс Парк“, се споменуваат Арон Ремзи, Дони Ван Де Бек, Бубакар Камара (Марсеј) и евентуално Белоти од Торино. Исто така се најавува и уште еден квалитетен дефанзивец по сите овие имиња.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img