Monday, October 25, 2021
HomeСпортБензема и понатаму прави проблеми во Франција?

Бензема и понатаму прави проблеми во Франција?

Карим Бензема се врати во француската репрезентација минатото лето по неколку години и скандали во рамките на националниот тим.

Тренерот Дидие Дешам му даде шанса да се врати, но тоа не вроди со плод на Европското првенство.

Франција беше елиминирана во осминафиналето од Швајцарија по пенали, а според тренерот Дешам, проблемот се уште постои.

„Ја барав таа рамнотежа откако Бензема се врати во тимот. И се уште не ја најдов на вистински начин “, рече Дешамп.

Во четврток навечер ќе се врати во Торино, каде со „триколорите“ ќе игра полуфинале во Лигата на нации против Белгија.

Долги години играше за Јувентус во Торино, а беше и тренер на „старата дама“ кога испадна во Серија Б.

„Мојот фудбал има италијанска душа. Во однос на фудбалот, јас сум делумно Италијанец, бидејќи мојот престој во Јувентус остави голема трага врз мене “, рече тој.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img