Monday, October 25, 2021
HomeСветНајмалку две лица убиени во зграда со стари лица во САД

Најмалку две лица убиени во зграда со стари лица во САД

Најмалку две лица загинаа денеска при пукање во станбена зграда во Мериленд, недалеку од Вашингтон, во која живеат постари граѓани а еден осомничен е во притвор, објави полицијата.

Пукањето се случило утрово околу 9.15 часот, а полицијата првично соопштила дека бара други жртви или осомничени и дека луѓето треба да се засолнат, но подоцна објавиле на Твитер дека еден осомничен човек е во притвор и дека нема закана за заедницата.

Пред апсењето, блиското училиште било привремено затворено како мерка на претпазливост.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img