Wednesday, December 1, 2021
HomeСпортПодгответе се за спектакуларен ден: Барса-Реал, Јунајтед-Ливерпул, Интер-Јуве, Марсеј-ПСЖ…

Подгответе се за спектакуларен ден: Барса-Реал, Јунајтед-Ливерпул, Интер-Јуве, Марсеј-ПСЖ…

Секоја сезона има по неколку дена во кои се погодуваат некои од најголемите дерби дуели во европските национални првенства.

Еден од нив е утрешниот кој ќе биде исполнет со исклучително интересни натпревари и затоа е потребна психичка подготовка за она што следува. Во четири од петте најсилни првенства има барем по еден меч кој ќе го привлече вниманието.

Фудбалскиот спектакл почнува во 16:15 часот со првото Ел Класико оваа сезона кое се игра на Камп Ноу. Од 17:30 часот на Олд Трафорд е дуелот на најтрофејните екипи во Премиер лигата, Манчестер Јунајтед и Ливерпул.

Потоа следува мала пауза и од 20:45 часот уште две мега-пресметки: Интер-Јувентус во италијанското и Марсеј-ПСЖ во француското првенство. На оваа група може да се додаде и натпреварот меѓу Рома и Наполи кој се игра од 17 часот на Олимпико.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img