Tuesday, January 25, 2022
HomeСпортПеналот на Јуве против Интер не требаше да биде доделен

Пеналот на Јуве против Интер не требаше да биде доделен

Легендата на Интер, Бепе Бергоми, смета дека Јувентус буквално бил награден од судиите во дербито против Интер, кога им беше доделден пенал преку кој изедначија и не беа поразени.

Во Интер не се согласија никако со доделениот пенал за Јувентус, бидејки сметаа дека е неисправно доделен, односно незаслужен.

„Јас ги појаснив своите ставови, пеналот на Јуве против Интер не требаше да биде доделен“, смета Бергоми.

Тој натпревар заврши 1:1, бодовите беа поделени во дербито, а по последното коло, на табелата лидери се Наполи и Милан со по 31 бод, тие две екипи имаат фантастичен почеток на сезоната.

Третопласиран е Интер со 24 бодови, а Јувентус е дури на 9. позиција со сериозно заостанување зад лидерите.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img