Monday, January 17, 2022
HomeМакедонијаИТНО ГО СВИКА ГЕНЕРАЛНИОТ СОВЕТ: Ахмети утре го собира партиското раководство

ИТНО ГО СВИКА ГЕНЕРАЛНИОТ СОВЕТ: Ахмети утре го собира партиското раководство

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, за утре во 13 часот во Тетово го свика Генералниот совет на партијата во Тетово на итен состанок, во врска со последните политички случувања. Се очукува партиското раководство да расправа за тоа кои би биле наредните потези на ДУИ.

Откако опозицијата, заедно со владејачката Беса, објави дека има ново мнозинство, Ахмети синоќа порачаа дека во консултации со стратешките партнери, ќе делуваат без емоции и еуфорија.

Али Ахмети, лидерот на ДУИ за утре го свика Генералниот совет на партијата.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img