Monday, January 17, 2022
HomeМакедонијаГаши: Ги предупредив Села и Мицкоски

Гаши: Ги предупредив Села и Мицкоски

Во емисијата „360 Степени“, претседателот на Алтернатива, Африм Гаши рече дека пред да се случи неуспехот да се изгласа недоверба на Владата,  ги предупредил за тоа лидерите на Алијанса за Албанците и ВМРО-ДПМНЕ – Зијадин Села и Христијан Мицкоски .

Тој рече дека причината за тоа е што сепак процесот бил комплициран и кон него можат да продолжат само ако се 100 отсто сигурни.

„Исто така на Села и на Мицкоски им го привлеков вниманието дека треба да влеземе во таков процес само ако сме 100 отсто сигурни и кога имаме многу повеќе од 61 пратеник. Сето тоа поради околностите кои се случија и вчера. Знаеме дека живееме во таква држава и нивото на демократија и култура за жал не е на нивото на кое сакаме да биде“, нагласи Гаши.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img