Monday, January 17, 2022
HomeМакедонијаКостовски: Мицковски да поднесе оставка за лагите за мнозинството

Костовски: Мицковски да поднесе оставка за лагите за мнозинството

Христијан Мицковски седум пати ја лажеше јавноста дека има мнозинство и треба да поденсе одтавка бидејќи на ВМРО-ДПМНЕ му треба сериозен политичар, рече пратеникот на СДСМ Мартин Костовски во гостувањето на Анализа наТв 24.

– Главна работа на опозицијата е да дојде на власт и да ја следи работата на оние кои ја водат државата, но навистина седум пати да лажете дека имате мнозинство не е конструктивна опозиција, додаде Костовски.

Костовски појасни дека токму случувањата во четвртокот како и деновите потоа го демантираа Христијан Мицковски кој цела недела ветуваше дека има 61 пратеник, и тој не успеа да обезбеди мнозинство..

-Со појавувањето на Кастриот Реџепи, се распука како меур од сапуница реториката на ВМРО-ДПМНЕ дека тие обезбедуваат мнозинство, но ова е пример на еден пратеник дека преку личен пример и однесување да не се запрат процесите на развој на државата, рече Костовски.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img