Thursday, January 20, 2022
HomeАвстралијаМинистер во Австралија суспендиран по обвинувањата за вознемирување

Министер во Австралија суспендиран по обвинувањата за вознемирување

Австралискиот министер за образование Алан Таџ е суспендиран откако неговата поранешна соработничка го обвини за вознемирување, изјави премиерот Скот Морисон.

Поранешната владина функционерка Рејчел Милер го обвини Таџ за малтретирање и физички напад за време на нивната врска во 2017 година.

Милер, кој ја откри аферата минатата година, им изјави на новинарите дека врската со Алан Таџ била „емоционално, а во една прилика и физички насилна“.

Министерот категорично ги отфрли обвинувањата.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img