Thursday, May 19, 2022
HomeМакедонијаАлтернативата влегува во Владата

Алтернативата влегува во Владата

На средбата што се одржа вечерва со раководството на партијата, Алтернатива во договор со своите членови одлучи да се приклучи на парламентарното мнозинство на актуелната Влада.

Ова го соопшти партискиот портпарол Орхан Муртезани, пишува Алсат

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img