Thursday, January 27, 2022
HomeМакедонијаМаричиќ се очекува да го повлекува предлогот за помилување

Маричиќ се очекува да го повлекува предлогот за помилување

Алсат неофицијално дознава дека министерот за правда Бојан Маричиќ во понеделник ќе го повлече барањето за помилување на 48 лица.

Извори од Комисијата за помилување најавуваат дека материјалот во кој меѓу другите се бара помилување на Сеад Кочан, Александар Василевски (Нинџа) и Бобан Илиќ ќе биде повлечен поради притисок на јавното мислење.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img