Tuesday, January 25, 2022
HomeМакедонијаДИВО НАСЕЉЕ ОПКОЛЕНО ОД ПОЛИЦИЈА Во кумановската населба се одвива полициска акција?

ДИВО НАСЕЉЕ ОПКОЛЕНО ОД ПОЛИЦИЈА Во кумановската населба се одвива полициска акција?

Повеќе детали за големата акција на специјалната полициска единица се очекуваат подоцна во текот на денот. Од МВР засега не ја коментираат акцијата.

Полициска акција, како што објави Алсат ТВ, се одвива во моментот во кумановската населба Диво Насеље. Според неофицијални информации на медиумот, се трага по наркотици, а единствено што се знае дека полицијата опколила куќа од сите страни.

На објавените снимки може да се види дека куќа во кумановската населба е опколена од припадниците на полицијата.

Повеќе детали за големата акција на специјалната полициска единица се очекуваат подоцна во текот на денот. Од МВР засега не ја коментираат акцијата.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img