Wednesday, June 23, 2021
HomeМакедонијаВМРО-ДПМНЕ и утре ќе го блокира Скопје

ВМРО-ДПМНЕ и утре ќе го блокира Скопје

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и утре ќе ги блокира улиците пред Влада и Министерствата за надворешни работи за правда.

Како што соопшти лидерот на партијата, Христијан Мицкоски преку Фејсбук, блокадата ќе трае од 17 до 18 часот.

-Го предупредуваме македонскиот народ, граѓаните на Македонија на будно следење на тоа што се спрема, што се подготвува, на тоа што се преговара. Да не молчиме. Бараме оставка на Заев, слобода на народот, напиша Мицкоски.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img