Tuesday, August 9, 2022
HomeСпортРекорден буџет за летни засилувања

Рекорден буџет за летни засилувања

Близок извор до таборот на новиот шампион на Шпанија и освојувач на трофејот во Лигата на шампиони, тимот на Реал (М), откри дека летниот буџет за купување на нови фудбалер ќе биде околу 350 мил. евра. „Кралскиот клуб“ не успеа во намерата да ги осигура услугите на францускиот интернационалец Килијан Мбапе, а освен нов напаѓач, шпанскиот гигант планира да ангажира двајца фудбалери во средниот ред, еден дефанзивен и еден офанзивен.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img