Sunday, August 14, 2022
HomeМакедонијаДрама во Штип – семејство однело јадење на гробишта за Задушница, им...

Драма во Штип – семејство однело јадење на гробишта за Задушница, им го изело гладно куче

Приказна полна со пресврти се случила викендов на градските гробишта во Штип, а ја пренесе локалната телевизија „Стар“: дрско куче скитник прво ја изело целата храна која семејство од градот ја однело на гробиштата за Задушница, а потоа влегло во нивниот автомобил и одбивало да излезе повеќе од 40 минути, додека мајката и синот чекале.

Камерата на телевизијата не успеала да го „фати“ кучето, кое по обилниот оброк и одморот во колата на вознемирените штипјани, се оддалечило во непознат правец. Според нивното кажување, песот бил огромен.

 

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img