Sunday, August 14, 2022
HomeСпортХулк демонстрираше најсилен удар во фудбалот, замалку ќе го скршеше голот

Хулк демонстрираше најсилен удар во фудбалот, замалку ќе го скршеше голот

Хулк неодамна реши да се врати во Бразил по неколку години поминати во Кина и потпиша договор со Атлетико Минеиро.

35-годишниот фудбалер е познат по својот исклучително силен удар, а на мечот против Сантос кој се одигра пред неколку дена на сите им покажа дека силата не исчезнала, а дека се уште има вистинска бомба во левата нога.

Имено, Хулк на овој натпревар за малку ќе срушеше гол на стадионот откако од слободен удар ја погоди стативата.

 

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img