Tuesday, August 9, 2022
HomeМакедонијаАпасиев со план Б

Апасиев со план Б

„Дури и да го донесат предлогот тоа не значи ништо, немаат двотретинско мнозинство да го променат Уставот, а и да имаат ние им подготвуваме план Б со една правна операција која ќе ја соопштиме во вторник – среда”, изјави лидерот на Левица.

Тој на властите им порача дека „си играте со погрешната генерација“ по синоќешните протести. Димитар Апасиев повика на масовност и за денешните протести и најави и план „Б“ на Левица.

„Врие Македонец, ова е премногу што ни се случува и народот не може да трпи вакво предавство. Планираме да го посетиме и претседателот Пендаровски и планот Б кој го има Левица ќе го соопштиме веднаш после усвојувањето”, изјави Апасиев.

Тој го повика „секој свесен македонски граѓанин да биде пред Собрание додека трае расправата по овој предавнички предлог”.

„Дури и да го донесат предлогот тоа не значи ништо, немаат двотретинско мнозинство да го променат Уставот, а и да имаат ние им подготвуваме план Б со една правна операција која ќе ја соопштиме во вторник – среда”, изјави лидерот на Левица.

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img