Monday, August 8, 2022
HomeЕстрадаЈавноста збунета: Карлеуша ја избриша објавата за разводот?

Јавноста збунета: Карлеуша ја избриша објавата за разводот?

Пејачката Јелена Карлеуша вчера објави дека по 14 години се разведува од поранешниот фудбалер Душко Тошиќ, а сега реши да ја избрише оваа објава. Пејачката во изјава на својот Инстаграм профил откри дека таа и Душко одлучиле да се разведат, и дека повеќе нема да се рекламираат на оваа тема. Таа напиша и дека таа го има старателството над децата, а целиот брачен имот е пренесен на нивните две ќерки. „Јас и Душко се договоривме да го прекинеме нашиот брак со заедничка согласност по 14 години. За жал, Душко повеќе не се гледа себеси како дел од нашето семејство. Техничките правни работи ќе се решаваат со договор во наредниот период. За овој тежок период за нашето семејство и децата, нема да барам разбирање од медиумите бидејќи е залудно. Не очекувам човечност или разбирање од јавноста, на што сум навикната… па ајде“, напишала Карлеуша во објавата која сега решила да ја избришете, а никому не му е јасно зошто.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img