Friday, August 19, 2022
HomeАвстралијаНани продолжува со кариерата во Австралија

Нани продолжува со кариерата во Австралија

Португалскиот фудбалер Нани пронајде нов ангажман во Австралија, каде ќе игра за Мелбурн Виктори. Искусниот офанзвец се раздели со Венеција и потпиша двегодишен договор со австралиската екипа. За италијанскиот тим одигра само десет меча, откако пристигна во ноември минатата година од Орландо. 35-годишникот најдобрите години ги имаше во Манчестер јунајтед. Со англискиот гигант освои четири титули во Премиер лигата и една во Лигата на шампионите.

Нани во кариерата настапуваше и за Спортинг Лисабон, Фенербахче, Валенсија и Лацио.

 

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img