Wednesday, August 17, 2022
HomeСпортРеал Мадрид го замени „Ауди“ со „БМВ“

Реал Мадрид го замени „Ауди“ со „БМВ“

Реал Мадрид официјално потпиша договор со автомобилската компанија „БМВ“, која ќе го замени „Ауди“ како партнер на клубот.

Денес беше потпишан договорот помеѓу Флорентино Перез и Мануел Тероба, директорот на „БМВ“ за Шпанија и Португалија.

„Првите фудбалски тимови кај мажите и жените, како и кошаркарскиот тим ќе користат елетрични авомобили, кои ќе можат да ги избираат од неколку различни модели“, соопштија од клубот.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img