Wednesday, August 17, 2022
HomeСпортШек, Дончиќ и Драгиќ измислија нов танц

Шек, Дончиќ и Драгиќ измислија нов танц

Големите НБА ѕвезди максимално го користат слободното време по завршувањето на сезоната, па исклучок не се ни Горан Драгиќ и Лука Дончиќ кои вчера присуствуваа на журка на која во главна улога беше Шекил О’Нил.

Популарниот Ди Џеј Дисел пушташе музика во еден клуб на хрватскиот остров Крк, а сега друштво му правеа двајцата Словенци кои и претходните години поминуваа време на истото место.

Шек ги повика на Дончиќ и Драгиќ на сцената и со нив го промовираше новиот танц – симулација на кошаркарски шут кој многу брзо беше прифатен и од присутните.

 

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img