Wednesday, August 17, 2022
HomeМакедонијаСКАНДАЛ: ФИБА ни го смени името на мечот со Косово- ниту Северна...

СКАНДАЛ: ФИБА ни го смени името на мечот со Косово- ниту Северна не е доволно! (ФОТО)

Младинската репрезентација на Македонија во Тбилиси го игра мечот од третото коло од Европското Првенство – Б дивизија против селекцијата на Косово, дуел на кој организаторите направија огромен превид именувајќи ја нашата држава – Северна Македонија Косово. За време на натпреварот селекциите се означени со официјалните кратенки, но на полувремето од официјалниот пренос на јутјуб-страницата на ФИБА можеше да се забележи Косово од едната и Северна Македонија Косово од другата страна. Скандалозен пропуст за кој треба да се реагира за никогаш повеќе да не се повтори.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img