Monday, August 8, 2022
HomeБалканВо Калитеа искршени стакла и дупнати гуми на македонски возила

Во Калитеа искршени стакла и дупнати гуми на македонски возила

Сопственици на десетина возила кои се одмор во Калитеа, на првиот крак од грчкиот полуостров Халкидики, утрово си ги најдоа автомобилите со искршени стакла и дупнати гуми, јавува порталот Фактор.

Најголем број од оштетените возила се со битолски регистрации паркирани до плажата во близина на холелот „Зевс“. Инцидентот бил пријавен и се чека на реакција на грчката полиција.

 

 

 

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img