Monday, August 8, 2022
HomeСпортНовак Ѓоковиќ купил луксузен стан во населбата Портонова кај Херцег Нови во...

Новак Ѓоковиќ купил луксузен стан во населбата Портонова кај Херцег Нови во Црна Гора за неверојатни 10 милиони евра.

Новак често престојува во Херцег Нови и Бока Которска и не крие дека е „заљубен“ во тој регион. Портоновците очигледно се задоволни од Ѓоковиќи, а Ноле се чувствува како дома, па решил да купи имот во овој луксузен ресорт, за да ужива со семејството кога и да посака.

– Ѓоковиќи сакаат да ја посетуваат Црна Гора и се чести гости овде. Иако веќе имаат имот во Порто Монтенегро, решиле да купат луксузен стан во новата населба Портонова, која се наоѓа блиску до Херцег Нови – открива изворот на весникот „Ало“.

 

– Станува збор за луксузна населба која е изградена на местото на поранешната воена касарна во Кумбор. Комплексот е изграден по светски стандарди, така што бројот на станови, вили и станови за продажба беше ограничен. Според стандардите според кои е изградено одморалиштето, цените за квадрат се смешни, а недвижностите се движат од три до 10 милиони евра – вели анонимен извор и открива какви придобивки има Ноле како сопственик на ваков луксузен стан.

– Станбениот дел е поделен на три дела во кои зградите се направени во различни стилови. Одморалиштето нуди многу удобности и за самци и за семејства, а во рамките на комплексот има две приватни плажи, ресторани, базени, како и стара црква.

Ноле и Јелена се исклучително срдечни, опуштени и пристапливи.

– Тие се прекрасен, хармоничен брачен пар. И покрај тоа што се таму на одмор, луѓето постојано доаѓаат кај Ноле да се фотографираат и да го запознаат, а тој секогаш застанува и прави пријателски разговор со сите. Воопшто не е вообразен, си игра со децата, а и неговата сопруга Јелена е многу пријатн жена – заклучил споменатиот извор.

 

 

 

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img