Wednesday, August 17, 2022
HomeСветУкраински пратеник вечерва ѝ се закани на Србија: Украина е подготвена да...

Украински пратеник вечерва ѝ се закани на Србија: Украина е подготвена да го брани Косово и со наши војници да дејствува на терен!

Украинскиот пратеник Олексеј Гончаренко ѝ се закани на Србија дека Украина е подготвена да реагира и да ги заштити Албанците од како што вели, „српската агресија“. – Ако Србија го нападне Косово, ние треба да ги браниме Косовците. Украина е подготвена да дејствува со нашите војници на теренот. Србија се обидува да започне агресивна војна, токму по методот на Путин. Како што кажав, Србија е тројанскиот коњ на Путин во Европа. Војната каде било во светот е страшна, напиша тој.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img