Wednesday, August 17, 2022
HomeМакедонијаВИДЕО+ФОТО | Австралискиот музичар Тими Трампет го развеа македонското знаме на „Јовано...

ВИДЕО+ФОТО | Австралискиот музичар Тими Трампет го развеа македонското знаме на „Јовано Јованке“

Тимоти Џуд Смит, попознат по неговото уметничко име Тими Трампет, е австралиски музичар, диџеј, текстописец и продуцент. За многу кратко време стана меѓународно познат по свирењето на труба во живо и користењето на џез елементи во денс музиката. Публиката посебно ужива во неговите енергични настапи, а својата балканска премиера музичарот ја имаше на фестивалот „Ohrid Calling“ во пресрет на големиот македонски празник Илинден. За време на неговиот настап австралискиот музичар го развеа македонското знаме додека во позадина се слушаа препознатливите македонски песни: „Слушам кај шумат шумите“ и „Јовано Јованке“. Со многу емоции во еден глас македонската публика ги пееше песните додека македонското знаме се вееше во рацете на Тими.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img