Friday, August 19, 2022
HomeСпортТен Хаг разочаран од Роналдо, му спрема нов „удар“

Тен Хаг разочаран од Роналдо, му спрема нов „удар“

Кристијано Роналдо неодамна се приклучи на екипата н Манестер Јунајтед и во припремниот период одигра само 45 минути. Португалецот минатата недела конечно се појави на „Олд Трафорд“. Поради наводните обврски пропушти поголем дел од припремите и тоа ќе резултира со седење на клупа на почетокот на сезоната. Менаџерот на „црвените ѓаволи“ Ерик Тен Хаг одлучи Роналдо новата сезона да ја започне од клупата за резерви. Предност пред Португалецот ќе има триото кое играше во текот на припремите: Џејдон Санчо, Маркус Рашфорд, Ентони Марсијал. Ова сигурно нема да му се допадне на 37-годишниот Роналдо. Без оглед на годините Роналдо смета дека не е играч за на клупа и ваквата ситуација може да донесе негативна атмосфера во соблекувалната на Јунајтед.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img