Friday, August 19, 2022
HomeСпортЛевандовски претставен пред 60.000 навивачи на „Камп Ноу“ 🎥

Левандовски претставен пред 60.000 навивачи на „Камп Ноу“ 🎥

Новата ѕвезда на Барселона, Роберт Левандовски денес беше претставен на „Камп Ноу“ пред скоро 60.000 фанови, точно на пладне. Левандовски излезе на терен со дрес со број 9 заедно со претседателот на клубот, Жоан Лапорта. Левандовски ги поздрави фановите и не можеше да ја сокрие радоста што поради него дојдоа во толку голем број. „Неверојатно е да видам толку многу фанови на стадионот. Ова е специјален ден за мене. Сигурен сум дека секој меч на Камп Ноу ќе биде магичен. Многу сум среќен што сум дел од Барселона. Ви благодарам многу“, изјави Левандовски.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img