Monday, June 21, 2021

Австралија

Македонија

Заев сè уште молчи за предлозите, во меѓувреме навреди и провокации од одредени партии во Бугарија

Додека македонската јавност остана без објаснение што имаше во сината папка на премиерот Зоран Заев и какви предлози достави во Софија, од ВМРО-ДПМНЕ и...

СДСМ ја обвини опозицијата за антидржавна политика

Владината СДСМ денеска ја обвини опозицијата за ширење на конструкции во врска со преговорите со Бугарија повикувајќи се на медиумски шпекулации,  со кои им...

Свет

Технологија

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
few clouds
11.6 ° C
14 °
7.9 °
80 %
1.8kmh
20 %
Mon
14 °
Tue
15 °
Wed
12 °
Thu
14 °
Fri
13 °
spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Спорт

(ВИДЕО) Најдобрата македонска атлетичарка победи на трка на 400 метри во Кипар

Најдобрата македонска атлетичарка, Дрита Ислами имаше фантастична трка на 400 метри со пречки на Екипното првенство во Европа – трета лига. Имено, Ислами победи на...

ЕУРО 2020: Шпанија и Полска одиграа нерешено 1-1

На стадионот Картаља во Севиља, Шпанија, репрезентациите на Шпанија и Полска одиграа ререшено 1-1. Ленадовски тргна во спринт кон шпанскиот гол, со четворица шпанци зад...

„Земјотрес“ во Далас: Маверикс останаа без тренер!

По 13 години на клупата, Рик Карлајл си заминува од Далас Маверикс, тврди добро упатениот американски новинар Рик Карлајл. Информацијата доаѓа само еден ден откако...

ПАНДЕВ: Мора ли да примиме први гол, па да почнеме да играме добар фудбал

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, истакна дека посакувале бод, но на крајот не одработивме доволно за тој бод. Македонската репрезентација беше блиску до...

Официјално: Серхио Рамос ја заврши својата епизода во Реал Мадрид!

Серхио Рамос повеќе не е играч на Реал Мадрид. Ова и официјално го објави „Кралскиот клуб“, а утре од 12:30 часот ќе биде одржана...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

СЗО ја одобри и кинеската вакцина „Синовак“ за итна употреба

Светската здравствена организација ја одобри вакцината Sinovac против COVID-19 за итна употреба, за постари од 18 години. Ова е втората кинеска вакцина одобрена од СЗО....

ЕК одобри употреба на вакцината на Фајзер кај деца на возраст од 12 до 15 години

Европската комисија денеска одобри употреба на вакцина на Фајзер/БиоНТек кај деца на возраст од 12 до 15 години, изјави комесарот за здравство на ЕУ,...

Ќе има ли трета доза вакцина за тие што не развиле антитела од „Синофарм”?

Граѓаните деновиве масовно проверуваат дали развиле антитела по примени вакцини, со цел да се осигураат дека се заштитени од коронавирусот. Меѓу дел од нив...

Најново

Популарно