Saturday, July 31, 2021

Австралија

Македонија

Скопје чека соговорник во Софија

Скопје очекува наскоро да се формира новата Влада на Бугарија и да продолжат разговорите за надминување на бугарското вето за интеграцијата на Македонија во...

На Богородица и Табановце се чека до еден час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, за излез на ГП Табановце време...

Свет

Технологија

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
overcast clouds
9.5 ° C
11 °
7.8 °
92 %
0.5kmh
90 %
Sat
10 °
Sun
13 °
Mon
14 °
Tue
11 °
Wed
13 °
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Спорт

Се повеќе проблеми: Корона во Милан!

Играчот за врска на Милан, Исмаел Бенансер е позитивен на корона вирусот, соопшти денеска италијанскиот прволигаш. Тој нема да биде во конкуренција за пријателскиот натпревар...

Реал Мадрид стави на продажба уште еден фудбалер

Реал Мадрид е подготвен да го продаде норвешкиот репрезентативец Мартин Одегард доколку пристигне соодветна понуда за него на адресата на клубот. Мартин Одегард пристигна во...

Оле го доби Варан и откри дека и Ферги бил „во игра“ за францускиот дефанзивец

Оле Гунар Солскјер конечно го доби своето посакувано засилување, Рафаел Варан од Реал Мадрид. Тоа беше потврдено пред два дена, дека имаат начелен договор со...

Изјавата на Мбапе како „ладен туш“ за челниците на Реал

Килијан Мбапе се уште нема потпишано нов договор со ПСЖ поради што се повеќе се шпекулира за негово заминување во Реал Мадрид. Мбапе има договор...

Војна меѓу најтрофејните: Јунајтед му го украде на Ливерпул „новиот Бекам“

Веднаш по трансферот на Рафаел Варан, Манчестер Јунајтед повторно ја потресе англиската фудбалска јавност со договорот што го постигна со 16-годишниот Итан Енис. Можеби ова...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

Израел ќе понуди трета доза Фајзер на луѓе над 60 години

Израел ќе почне да нуди трета доза од вакцината на Фајзер/Бионтек против коронавирусот на луѓе постари од 60 години, соопштија денеска израелското јавно радио...

СЗО: Драстичен пораст на смртни случаи од Ковид-19

Бројот на починати од коронавирус, пријавени кај СЗО, за една недела пораснал за 21%, на 69.000. Светската здравствена организација, врз основа на информации од владите,...

СЗО: Делта-варијантата е доминатна во Европа

Делта-варијантата на Ковид-19, која ги загрижува властите, се шири брзо низ Европа и веќе е најдоминантниот сој во голем дел од регионот, покажуваат најновите...

Најново

Популарно