Wednesday, May 12, 2021

Австралија

Македонија

Џафери најави дека до крајот на мај ќе се формира група за соработка со Парламентот на Грузија

Претседателот на Собранието Талат Џафери, денеска, имаше работен ручек со претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили на кој што изрази надеж дека конечно по воспоставувањето...

Борел: Немаме намера да ги одвојуваме Македонија и Албанија

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика Јосеп Борел изјави дека со министрите за надворешни работи на Унијата се согласиле дека не постои намера...

Свет

Технологија

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
broken clouds
10 ° C
12 °
8.1 °
83 %
1.8kmh
75 %
Thu
17 °
Fri
13 °
Sat
12 °
Sun
15 °
Mon
16 °
spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Спорт

Животната драма на Алекс Фергусон: Кога го загубив гласот…

Поминаа нешто повеќе од три години откако Алекс Фергусон доживеа мозочен удар, за тоа досега ретко зборуваше, но одлучи да се потсети на животната...

„Росонерите“ хендикепирани: Милан без Ибра во клучните натпревари за ЛШ

Златан Ибрахимовиќ нема да може да му помогне на Милан во последните дуели од првенството кои директно ќе одлучуваат за пласман во Лигата на...

Пирло по новата катастрофа на Јуве експресно одговори на прашањето за отказ

Јувентус синоќа беше поразен од Милан со 3: 0 во Торино во големото дерби од 35. коло на италијанската Серија А. Тимот предводен од Андреа...

Гвардиола ќе се врати во Барса, ама никогаш нема да ја води Шпанија

Можеби најдобриот тим на сите времиња е оној на Барселона од периодот меѓу 2008 и 2012 година што го водеше Пеп Гвардиола. За четири сезони,...

Пеп: На пат кон титула се е можно, присетете се на мечот Реал – Атлетико и таа 93-та минута

Пеп Гвардиола истакна дека луѓето не се свесни колку е тешко да се дојде до едно финале во ЛШ. Тој синоќа со својот Манчестер Сити,...

Здравје

Повеќе од 20 милиони луѓе во светот ја примија руската вакцина „Спутник В“

Повеќе од 20 милиони луѓе во светот ја примиле руската вакцина „Спутник В“ против коронавирус, објави рускиот Фонд за директни вложувања. Вакцината „Спутник В“ е...

Во Израел се испитуваат случаи на миокардитис после примена вакцина Фајзер

– Израелското Министерство за здравство вчера соопшти дека истражува мал број случаи на воспаление на срцевиот мускул кај луѓе кои примиле вакцина на Фајзер...

Колку е опaсен индискиот сој на коронавирусот?

Новата варијанта на коронавирусот која потекнува од Индија, уште не доволно позната. Но, Б.1.617 предизвикува загриженост во светот. Германија поради опасност од новата варијанта...

Најново

Популарно