Wednesday, September 29, 2021

Австралија

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ го опомена Заев да ја почитува Резолуцијата која го третира спорот со Бугарија

Според опозициската партија, изјавите на премиерот во врска со спорот со Бугарија се обид да се дефокусира вниманието од трагедијата во Тетово ВМРО-ДПМНЕ го повикува...

Пендаровски ќе се обрати на Генералното собрание на ОН

По сесијата, шефот на државата треба да оствари и средба со генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш Претседателот Стево Пендаровски, кој престојува во Њујорк, денеска ќе се обрати генералната дебата...

Свет

Технологија

Славче Таневски: „Убавината на мојата работа е што можам да ги менувам световите во кои се наоѓам“

Многу јубилеи во исто време. Славче Таневски во јули одбележа десет години работа во Mercedes-Benz. Неколку месеци подоцна, врвниот автомобилски дизајнер од Македонија на...

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
overcast clouds
14.8 ° C
16.8 °
13.1 °
81 %
0.9kmh
90 %
Wed
19 °
Thu
16 °
Fri
20 °
Sat
18 °
Sun
22 °
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Спорт

Реал пред три дена даде шест гола, денеска остана на нула

Првпат оваа сезона, најефикасниот тим во Ла Лига не успеа да постигне гол во шпанското првенство и со тоа ја пропушти можноста дополнително да...

Невил му го посочи играчот на Солскјер од кој ќе зависи неговата иднина во Манчестер

Оле Гунар Солскјер доби предупредување од неговиот некогашен колега од Манчестер, Гери Невил, околу кој фудбалер ќе зависи неговата иднина во клубот. Норвешкиот тренер синоќа...

Анри ја смирува тензијата: Не сум изненаден што Меси излезе од игра

Лионел Меси се најде во центарот на вниманието по синоќешниот натпревар меѓу ПСЖ и Лион. ПСЖ на свој терен по пресврт успеа да го совлада...

Се знае кој е газда во Париз: Нејмар не му даде на Меси да шутира пенал

Лионел Меси уште го чека првиот гол во дресот на ПСЖ, но Нејмар не му дозволи да шутира пенал на денешниот натпревар против Лион. ПСЖ...

Милан на шопинг на Емирејтс, на радарот е Лаказет

Раководството на Милан внимателно ја следи ситуацијата со Александре Лаказет и ќе се обиде да го донесе Французинот во своите редови, тврди ЕСПН. Договорот на...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

СЗО: Загадувањето на воздухот е поопасно отколку што мислиме

Се проценува дека приближно седум милиони луѓе умираат секоја година од болести поврзани со загадување на воздухот. Во исто време, земјите во развој најмногу...

ФДА одобри бустер доза од вакцината на „Фајзер“ за лица над 65 годишна возраст

Американската управа за храна и лекови (ФДА) ја одобри дополнителната доза на вакцина против ковид-19 на „Фајзер“ и „Бајонтек“ за лицата во САД кои...

Вакцината на Фајзер ефикасна и кај деца од 5 до 11 години

Компанијата Фајзер денеска објави дека нејзината вакцина против корона вирусот е ефикасна кај деца од пет до 11 годишна возраст и дека наскоро ќе...

Најново

Популарно