Tuesday, July 27, 2021

Австралија

Македонија

Комисијата за европски прашања не прифати ниту еден амандман за Предлог-законот за државјанство

Членовите на собраниската Комисијата за европски прашања денеска, на вториот ден, го разгледаа Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република...

Канческа: Не преговарам за судски предмети кои за мене се неприфатливи

Поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа – Милевска, не сакаше да го коменитра завршниот збор на нејзниот поранешен колега – министер за транспорт и...

Свет

Технологија

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
clear sky
15.8 ° C
16.6 °
14.3 °
51 %
4.5kmh
0 %
Tue
15 °
Wed
13 °
Thu
14 °
Fri
13 °
Sat
14 °
spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Спорт

Георгиевски верува во себе: Одам по златниот медал!

Дејан Георгиевски, нашиот таеквондист и еден од двајцата најголеми адути за освојување на медал на Олимпијадата во Токио, се обрати до македонската јавност и...

Единствена порака на Марота од Интер за ситуацијата со Лукаку

Во Интер дефинитивно се решени да не го продаваат Ромелу Лукаку, кој сега има статус „недопирлив“. Деновиве актуелна беше темата за евентуален кам-бек на Белгиецот...

Солидарност на дело, Ливерпул го продаде својот играч на несекојдневен начин

Ливерпул во текот на вчерашниот ден го продаде играчот кој потекнува од нивната академија, Хари Вилсон, на Фулам за 12,5 милиони фунти. Нови приходи се...

Вучиќ на ТВ Пинк: За Хрватите јас не сум идеална личност на оваа позиција

Српскиот претседател Александар Вучиќ на Телевизијата Пинк одговараше на некои жешки теми кои се актуелни последниве денови во српската, но и балканската јавност. На нападите...

Разјаснети дилемите, од Јуве се огласија за ситуацијата со Роналдо

Кристијано Роналдо веќе некое време се поврзува со заминување од Јувентус. Португалецот не успеа да помогне во она за што беше доведен во Торино,...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

СЗО: Делта-варијантата е доминатна во Европа

Делта-варијантата на Ковид-19, која ги загрижува властите, се шири брзо низ Европа и веќе е најдоминантниот сој во голем дел од регионот, покажуваат најновите...

Нова студија: Фајзер најдобро штити во растојание од 8 недели

Поголемо растојание меѓу првата и втората доза на вакцината Фајзер ќе направи имунолошкиот систем да произведе повеќе антитела за борба против ковид-19, откриле британските...

Спутник V создава долгорочен имунитет кај 90% од вакцинираните лица?

Истражувањето во аргентинскиот државен совет за научни и технолошки прашања покажа дека 90% од луѓето развиваат долгорочен имунитет откако биле вакцинирани со Спутник V,...

Најново

Популарно