Wednesday, June 23, 2021

Австралија

Македонија

Бoгojecки: Зaeв сака, ама не знae како!

Последната посета на премиерот Зоран Заев на Софија беше целосно фијаско. Срам за нивото на делегацијата. Премногу помпа, без никаков резултат, смета лидерот на...

Ахмети: Разговарано е и за промена на грбот и знамето на Македонија, а нова химна е само „прашање на време“

Претседателот на ДУИ Али Ахмети вчера во емисијата „Клан дебата“ откри дека со лидерот на СДСМ и коалиционен партнер Зоран Заев на маса веќе...

Свет

Технологија

Следете Не

25,847FansLike
1,150SubscribersSubscribe
Melbourne
light intensity drizzle
13.3 ° C
14.4 °
11.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Wed
13 °
Thu
15 °
Fri
11 °
Sat
11 °
Sun
13 °
spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img

Балкан

spot_img
spot_img

Спорт

Турците најавуваат: Газдата на Фенербахче го презема Вардар!?

Сопственикот на Фенербахче, Али Коч планира да го преземе најтрофејниот македонски клуб, пренесоа денеска турските медиуми. Според нив, богатиот бизнисмен од Истанбул веќе контактирал со...

Во Мерцедес признаа дека направиле грешка со тактиката

Во редовите на Мерцедес ја признаа грешката околу тактиката на вчерашната трка во Франција, на патеката Пол Ришар. Веднаш по трката, Тото Волф истакна дека...

(ВИДЕО) Најдобрата македонска атлетичарка победи на трка на 400 метри во Кипар

Најдобрата македонска атлетичарка, Дрита Ислами имаше фантастична трка на 400 метри со пречки на Екипното првенство во Европа – трета лига. Имено, Ислами победи на...

ЕУРО 2020: Шпанија и Полска одиграа нерешено 1-1

На стадионот Картаља во Севиља, Шпанија, репрезентациите на Шпанија и Полска одиграа ререшено 1-1. Ленадовски тргна во спринт кон шпанскиот гол, со четворица шпанци зад...

„Земјотрес“ во Далас: Маверикс останаа без тренер!

По 13 години на клупата, Рик Карлајл си заминува од Далас Маверикс, тврди добро упатениот американски новинар Рик Карлајл. Информацијата доаѓа само еден ден откако...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Здравје

СЗО ја одобри и кинеската вакцина „Синовак“ за итна употреба

Светската здравствена организација ја одобри вакцината Sinovac против COVID-19 за итна употреба, за постари од 18 години. Ова е втората кинеска вакцина одобрена од СЗО....

ЕК одобри употреба на вакцината на Фајзер кај деца на возраст од 12 до 15 години

Европската комисија денеска одобри употреба на вакцина на Фајзер/БиоНТек кај деца на возраст од 12 до 15 години, изјави комесарот за здравство на ЕУ,...

Ќе има ли трета доза вакцина за тие што не развиле антитела од „Синофарм”?

Граѓаните деновиве масовно проверуваат дали развиле антитела по примени вакцини, со цел да се осигураат дека се заштитени од коронавирусот. Меѓу дел од нив...

Најново

Популарно