Tuesday, January 26, 2021
Home Популарно

Популарно

ЕУ се налути: Плативме милијарди,а нема вакцини

Европската унија не е задоволна од одговорите на фармацевтската компанија АстраЗенека и сака точно да знае дали и на кого им се доставувани произведените...

Милошоски: Заев свесно го злоупотреби случајот Монструм; Заев: Никогаш не сум кажал дека други лица се виновни за овој случај

Свесно го злоупотребил „Монструм“, ја злоупотребил болката на родителите на убиените момчиња кај Смилковско, намерно ја манипулирал јавноста за да шири меѓуверска омраза и...

Мицкоски: Образованието системски се уништува, 20.000 деца не следат настава оти немаат компјутери

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на Фејсбук напиша статус по повод Меѓународниот ден на образованието. „Нашата држава го дочекува Меѓународниот ден на образованието со...

Илјадници приведени на протестите во Русија

Во повеќе од 100 града во Русија викендов се случуваа протести како одговор на приведувањето на опозицискиот лидер Алексеј Навални и повеќемина негови соработници....

И Волкановски бара меч против Мек Грегор: Сакам да бидам најголем борец во таа категорија

Шампионот во перолесна категорија, Александар Волкановски, ја истакна својата желба да се справи со Конор Мек Грегор. Австралиецот со македонско потекло сака да докаже дека...

(ВИДЕО) Ѓоргиев: Придавката „македонски“ била и ќе биде во записниците

Придавката македонски била и ќе биде во записниците од работата на Мешовитата комисија со Бугарија, уверува шефот на македонскиот тим историчари, професорот Драги Ѓоргиев. Тој...

ЕУ и САД ја осудија Русија за приведувањата на приврзаниците на Навални

Руската полиција во саботата уапсила околу две ипол илјади демонстранти кои бараат ослободување од притворот на дисидентот Алексеј Навални, потег кој Европската унија и...

Германска болница под карантин, регистрирани 20 случаи на британскиот тип на коронавирус

Германските здравствени власти ставија под карантин цела болница во Берлин откако 20 пациенти и членови на персоналот се утврди дека се позитивни на поинфективна...

На Гугл му е полесно да ја блокира Австралија отколку да работи коректно

Доколку Австралија одлучи да го спроведе законот според кој Гугл ќе треба да им плати надомест на медиумите од кои заработува пари, Гугл ќе...

Ееее драги мои Македонци…

Фесјбук статус на Д-р Љупчо Ристовски: 11 дена Крушевска република, 30 години македонска држава...можеби после 100 години некоја нова генерација ако ни ја даде Господ,...

СЕКОЕ ЗЛО ЗА ДОБРО

Фејсбук статус на Јове Кекеновски Бугарската шовинистичка политиката кон Македонија водена од јаничарот Каракачанов, поддржана од страна на Захариева и Борисов, а инспирирана и моделирана...

Инаугурацијата на Бајден помина мирно и покрај предупредувањата од ФБИ

Церемонијата на инаугурацијата на новиот претседател на САД, Џо Бајден помина мирно во Вашингтон и главните градови на сојузните држави и покрај предупредувањата дека...

Most Read