Sunday, January 24, 2021
Home Спорт

Спорт

Ливерпул се засилува со соиграч на Несторовски

Познато е дека Вијналдум е на излезната врата од Ливерпул, и дека неговиот нов клуб треба да биде Барселона. Клоп долго време бараше замена, а...

Тежок пораз од Шведска, Македонија се насочува кон Египет и Чиле

Македонската ракометна репрезентација претрпе убедлив пораз во натпреварот од првото коло на Светското првенство во рамките на Групата Г од Шведска со 32:20. Швеѓаните и...

Лино Червар за Мундијалот во Египет одбра по еден играч од Вардар и Металург

Селекторот на хрватската ракометна репрезентација, Лино Червар, објави список на ракометари на кои ќе смета за време на Светското првенство во ракомет. Најважната вест е...

Корона вирусот одложи уште еден натпревар во НБА

Дуелот меѓу Бостон Селтикс и Мајами Хит кој требаше да се одигра вечерва со почеток од 1 часот по полноќ по средноевропско време, е...

Титулата се подалеку од Бернабе: Реал даде два гола, ама не победи

Актуелниот првак на Шпанија дополнително ги намали шансите за одбрана на титулата во Ла Лига, откако одигра без голови на гостувањето кај Осасуна. Натпреварот имаше...

Осмолигашот кој ќе игра против Тотенхем доби помош од Јирген Клоп

Во недела не очекува историски дуел во ФА Купот. Тимот на Марин е само вториот тим во историјата на натпреварувањето кој од осмата лига...

ОФИЦИЈАЛНО: Манчестер Јунајтед го потврди трансферот на напаѓачот кој го споредуваат со Меси

Веќе од претходно новинарите во Италија објавија дека Манчестер Јунајтед го обезбедил доаѓањето на младиот Амад Диало од Аталанта. Пред еден месец беше договорен трансферот...

Каталонски новинар тврди: Куман нема да го дочека крајот на сезоната на клупата на Барса

Барселона некако стигна до петтото место на табелата, но веќе во јануари е надвор од борбата за шампионската титула во шпанското првенство што го...

ВИДЕО: Бундес магија во Франкфурт, падна гол за кој и аплауз е премалку…

Дуелот меѓу екипите на Ајнтрахт Франкфурт и Баер Леверкузен го понуди можеби најубавиот гол во германската елита оваа сезона, а беше во режија на играч на „фармацевтите“. Во 10....

Кристијано Роналдо го надмина рекордот на Пеле!

Португалецот сега е пред легендарниот Бразилец, но има еден фудбалер кој е пред него. Со двата гола против Удинезе, Кристијано Роналдо испиша нова историска страница...

Мурињо не може без закачки, сега на менито му се Бруно и Салах

Тотенхем се врати на победничките патеки, совладувајќи го Лидс по пауза од четири кола и ги оживеа надежите за шампионската титула. Триумфот против Лидс е...

Прекрасна вест за „росонерите“: Се враќа Ибрахимовиќ!

Иако се шпекулираше дека нема да заигра пред почетокот на февруари, Златан Ибрахимовиќ ќе се врати во тимот на Милан на 18 јануари, на...

Most Read