Thursday, May 13, 2021
HomeБалканНов силен земјотрес вечерва во Хрватска

Нов силен земјотрес вечерва во Хрватска

Земјотрес со јачина од 4,8 степени по рихтер според првичните информации регистриран е доцна вечерва во Хрватска.

Според податоците на ЕМСЦ, земјотресот е регистриран во 21 часот и 21 минута.

Јачината е 4,5 степени, а епицентарот

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img