Friday, September 17, 2021
HomeСпортПирло уверен во титулата: Ние сме Јувентус

Пирло уверен во титулата: Ние сме Јувентус

Предводникот на Јувентус, Андреа Пирло, сепак верува дека неговиот тим може да ја освои титулата шампион на Италија.

Иако заостануваат осум бода зад водечкиот Интер со натпревар помалку, Пирло нема намера да се предаде, односно верува дека неговиот тим може да стигне до десеттата последователна титула.

„Тоа останува нашата цел. Ние мора да продолжиме да се стремиме кон постигнување на оваа цел бидејќи скудетото е на наш дофат “, рече Пирло и додаде:

„Ние сме Јувентус и мора да продолжиме да веруваме во освојувањето на титулата до крај”.

Да потсетиме, Јувентус во моментов е третопласиран тим во шампионатот со 45 бода од 22 натпревари, додека Интер води со 53 бода од 23 натпревари.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img