Sunday, April 11, 2021
HomeСпортДвајца си заминаа, а Бартомеу ќе преноќи во притвор

Двајца си заминаа, а Бартомеу ќе преноќи во притвор

Поранешниот претседател на Барселона, Жосеп Марија Бартомеу ќе ја мине во притвор претстојната ноќ, откако попладнево беше во полициска станица да даде исказ во врска со обвинувањата на негова сметка.

За разлика од него, соработниците Рома Гомес Понти и Оскар Грау засега се пуштени на слобода и тие веќе си заминале дома. Против нив во моментов нема сомнение за кривично дело и нема обвиненија.

Во меѓувреме, шпанската полиција и натаму ги разгледува документите од работата на Бартомеу од периодот додека беше претседател на клубот.

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img