Wednesday, June 23, 2021
HomeБалканКаракачанов честиташе 8 март со карта од Санстефанска Бугарија во која спаѓа...

Каракачанов честиташе 8 март со карта од Санстефанска Бугарија во која спаѓа и Македонија

Красимир Каракачанов, бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, на Фејсбук честиташе 8 март со карта од Санстефанска Бугарија, во која влегува и Македонија.

„Среќен празник“, напиша тој во опис на фотографијата.

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img