Thursday, May 13, 2021
HomeМакедонијаГруевски до Заев: Никогаш во животот не сум влегол во хеликоптер!

Груевски до Заев: Никогаш во животот не сум влегол во хеликоптер!

Откако премиерот Зоран Заев вечерва во интервју на Канал 5 изјави дека и екс премиерот Никола Груевски со хеликоптер одел во Грција приватно, но сите молчеле, тој се јави со објава на социјалните мрежи.

„Никогаш во животот не сум влегол во хеликоптер“, напиша на својот Фејсбук профил, поранешниот премиер  Никола Груевски кој доби азил во Унгарија.

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img