Thursday, May 13, 2021
HomeМакедонијаУдобната фотелја на вечниот опозициски лидер Мицкоски

Удобната фотелја на вечниот опозициски лидер Мицкоски

Фејсбук статус на Лука Александров
Веке е извесно дека мк мериот нема да држи “вонреден конгрес” затоа што менторот им е во притвор сега, да не каже некој дека се обракам само до заев а тоа го правам затоа што е самоназначен премиер односно мисли дека е премиер а не е, како што реков мермер што личи на мермер а не е мермер туку восочна фигура,
Се обракам до христијан мицковски!
Господине или ,,даскале,, како што те нарекуваат сопартијците, колку и да демонстрираш некаква сила а несомнено дека партијата ја има сеуште силата која не ја потценувам но не можам и да ја преценам, сакам да ти кажам неколку важни нешта ЈАВНО!!!
Не можеш да победиш структура каква што е сдсс во овој момент доколку не смениш неколку нешта!
Првото нешто кое ке мора да го смениш е канцеларијата…
Мноооогу важен психолошки момент и за тебе но и за членството…
Можеби е смешно, но ВНИМАВАЈ!!!
Доагаш на работа со убаво ауто,те чуваат четворица телохранители,изгледаш недопирлив а си претседател на народна партија,влегуваш во палата,влегуваш во канцеларија каде што една маса кошта колку едно ферари,во таа канцеларија има паркет од 1000 евра квадрат,седнуваш на биро каде што седел грујо претходно…
Ти немаш чувство дека си во опозиција!!!
Ти имаш ЛАЖНО чувство на мокј!!!
Можеби си даскал ама не си психолог а ете јас онака од хоби цел живот се занимавам со тоа.
Значи, седнуваш во велелепниот дворец, имаш лажно чувство на мокј, убаво ти е, навистина и мене би ми било убаво да не се лажеме, само што ке ми биде лажно убаво…
НАРОДОТ и членството го гледаат тој момент а ти го браниш само со прес конференции….. .
Долу се, се мачат, имаат проблеми, нагазени се од оваа власт и имаат лидер кој се
наога во ДВОРЕЦ на кој му е убаво и не чувствува дека е во опозиција!
Од друга страна околу тебе имаш лукративци кои се БОЛЕСНИ да седнат во таа канцеларија и да го почувствуваат тој таму момент на тотален раскош!!!
И од таму имаш нормално ножеви во грб!
Шефе шефе е и кај тебе ословуванјето.
Кој порив ке го имаш да победиш од такво место, со такви услови и со лицемери околу себе кои одвај чекаат да настинеш за да заседнат малку во таа канцеларија…
Од таму немаш чиста мисла, колку и да шеташ по чаршија со тебе го носиш моментот на раскошот во кој се наогаш!
Што јас би направил на твое место???
Одам во барака!!!
КЕ ГО СТАВАМ ШТАБОТ НА ЛИЦИТАЦИЈА И КЕ ГИ ДЕПОНИРАМ ПАРИТЕ НАПРИМЕР ЗА ФОНДАЦИЈАТА “ИМАЈ ТРЕТО ДЕТЕ”!
НЕМА ДА САКАМ ДА СТАПНАМ ТАМУ КАДЕ ШТО БЕШЕ ЖИЖАТА НА КРИМИНАЛОТ И СЕКОЕ ДЕЛЧЕ Е НАПРАВЕНО ОД УКРАДЕНИ ПАРИ ОД НАРОДОТ!!!
Барака, биро пред мене од оние од седумдесетите, да го почувствуваш минималистичкиот момент, да народот види дека МРАЗИШ УКРАДЕН РАСКОШ да ги поканиш вистинските чесните и вредните патриоти кои си ја сакаат вистински и без задни намери Партијата и Татковината и kе имаш 100 пратеници!!!
Капиш?
Сели се од таму, барака и од почеток!
Поддршката ке ја видиш од ПРВИОТ ДЕН!!!
Немој, СРАМ МИ Е, од толкава голема политичка партија да луге пристапуваат со некоја лажна перцепција,партијата врие од лукративци со некоја лажна величина која на улица е сосема спротивна од реалноста!
А ја има најголемата и најубавата канцеларија… МАКЕДОНИЈА!
- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img