Friday, August 19, 2022
HomeСпортСуперкомпјутерот пресмета: Кој ќе ја освои титулата во Премиер лигата?

Суперкомпјутерот пресмета: Кој ќе ја освои титулата во Премиер лигата?

Како и секоја сезона, Англичаните со помош на суперкомпјутер прогнозираат кој ќе ја освои титулата во домашното првенство.

Победникот се проценува врз основа на статистиката, распоредот и други параметри, но многу пати во минатото, како на пример лани, прогнозата беше неуспешна затоа што таа велеше дека титулата ќе ја освои Манчестер Сити. Сега суперкомпјутерот тврди дека таа ќе остане на Енфилд, односно Ливерпул ќе ја одбрани.

Понатаму, до четвртото место ќе се пласираат Манчестер Сити, Челси и Тотенхем, на Арсенал му се предвидува шесто, а на Манчестер Јунајтед осмо место што ќе го остави тимот надвор од Лигата на шампионите.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img