Tuesday, August 9, 2022
HomeСпортНикогаш досега видено: Јувентус тотално ја смени својата историја

Никогаш досега видено: Јувентус тотално ја смени својата историја

Големиот број повреди во екипата го принуди Андреа Пирло да ја смени клупската историја на Јувентус.

Првпат во 123-годишното постоење на клубот, „бјанконерите“ почнаа официјален натпревар без барем еден Италијанец во последната одбранбена линија. Де Шиљо и Ругани си заминаа летоска, Буфон е резерва на Шчесни, Бонучи и Кјелини се повредени, а Фработа остана на клупата.

Пирло одлучи во одбраната, покрај голманот Шчесни, да бидат уште Квадрадо, Данило, Де Лихт и Алекс Сандро.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img