Wednesday, March 3, 2021

Најново

Заев во Берлин ќе прими награда за човекови права

Заев и министерот за надворешни работи – Бујар Османи во Берлин ќе имааат и работни средби со министерот за надворешни работи на СР Германија...

Цел свет го шокираше: Ѓоковиќ започнува тениска револуција, можеа да очекуват сè од него, но ова не

Новак Ѓоковиќ го шокираше светот на тенисот и актерите на „белите спортови“, но и неговите фанови, со јасен и храбар став за радикална промена. Имено,...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов даде предност на лампиони и диносаурси наместо на набавка на болнички возила

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје тврди дека скопскиот градоначалник ќе потроши половина милион евра на непотребни работи наместо да ги вложи тие...

Захариева: Македонија не е подготвена за преговори со ЕУ

Доколку Бугарија замижи на фактот дека Македонија продолжува да ја следи идеологијата поставена од Сталин и Тито, тоа би било од корист за Москва. Вака,...

Мицкоски кажа кога ќе му честита на Заев

Прифатлив е договор со заштитен јазик, идентитет, историја и малцинство, изјави вчера лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Рече дека опозицијата ќе и даде поддршка на...

(ВИДЕО) Вашингтон: Судири меѓу приврзаници на Трамп и контра-демонстранти

Поддржувачи на Трамп вчера се собираа и во други градови, бидејќи ја оспоруваат легитимноста на изборите. Протестите во Вашингтон на почетокот беа релативно мирни,...

Илон Маск: Најверојатно имам средно-тежок степен на Ковид-19

Пред два дена, Маск ја доведе во прашање точноста на тестовите. Извршниот директор на Тесла, Илон Маск, рече дека тој „најверојатно“ има случај од средно...

Пандев: Пласманот на ЕП со Македонија, како титулата со Интер во ЛШ!

Како што знаеме сите, Горан Пандев нема да биде дел од репрезентацијата на мечевите против Естонија и Ерменија во групата од Лигата на нации,...

Австралија отвори истрага за обвинувањата за воени злосторства на елитните командоси во Авганистан

Австралискиот премиер, Скот Морисон, изјави дека австралиската нација мора да биде подготвена да се справи со бруталните вистини бидејќи официјалните лица се подготвуваат да...

Собраниска расправа за Еуростандард банката

Расправа за затворањето на Еуростандард банка пратениците ја искористија за партиски препукувања. Пратеникот од опозицијата Милошовски обвини дека струмички фирми блиски до власта профитирале...

Популарно