Sunday, January 24, 2021
Home Свет Претседателот на Португалија позитивен на коронавирус

Претседателот на Португалија позитивен на коронавирус

Претседателот на Португалија, Марсело Ребело де Соуза е позитивен на коронавирус, но засега не покажува никакви симптоми, соопшти неговиот кабинет.

Тој е во карантин од минатата недела по контакт со член на неговиот кабинет кој бил заразен со вирусот, пренесува Ројтерс.

Де Соуза (72) ќе се обиде да го освои вториот мандат на претседателските избори на 24 јануари.

Популарно