Хан: Очекувам објаснување за азилот на Груевски, се работи за кредибилитетот на Европа

Хан: Очекувам објаснување за азилот на Груевски, се работи за кредибилитетот на Европа

Изненадувачки е што Унгарија го поддржува членството на Македонија во ЕУ, но не ја смета за сигурна земја, напиша еврокомесарот за проширување Јоханес Хан на Твитер.

Мијалков за притворот ќе се жали на Апелација

Мијалков за притворот ќе се жали на Апелација

Притворот на Сашо Мијалков му го одредил претседателот на судечкиот совет во предметот „Таргет и Тврдина“, односно судијката Џенета Бектовиќ.

Груевски го „притвори“ и братучедот Мијалков

Груевски го „притвори“ и братучедот Мијалков

Вадењето на предметот „Таргет-тврдина“ од застој, новите истраги, изменетите околности по бегството на Груевски и сознанијата за слични планови, го преселија бившиот шеф на УБК од хотелот „Мериот“ во притвор.

ОФИЦИЈАЛНО: Вучиќ се огласи за Никола Груевски и кажа како стигнал до Унгарија

ОФИЦИЈАЛНО: Вучиќ се огласи за Никола Груевски и кажа како стигнал до Унгарија

Официјално прв висок претставник да потврди една информација за бегалецот Никола Груевски. Ни помалку ни повеќе српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека ниту Србија, ниту Црна Гора или Албанија се виновни за бегството на Груевски.

Сијарто: Ниедна земја на ЕУ не го покрена прашањето за Груевски

Сијарто: Ниедна земја на ЕУ не го покрена прашањето за Груевски

Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто, по денешниот состанок на министрите во ЕУ порача дека ниеден колега не го покренал прашањето за азилот на Груевски.

Груевски му телефонирал на својот адвокат од Унгарија

Груевски му телефонирал на својот адвокат од Унгарија

Еден од адвокатите на Никола Груевски, вечерва за Топ тема на ваша страна, Еленко Миланов, изјави дека Груевски го исконтактирал и му кажал на кој телефонски број може да го контактирам.

(ВИДЕО) Викторискиот премиер Даниел Ендрјус изјави дека Македонија е Грчка колку и Партенон

(ВИДЕО) Викторискиот премиер Даниел Ендрјус изјави дека Македонија е Грчка колку и Партенон

Премиерот на Викторија го кажа ставот кoј прво беше кажан од страна на поранешнион премиер Гоф Витлам, дека „Македонија е Грчка“

  • Хан: Очекувам објаснување за азилот на Груевски, се работи за кредибилитетот на Европа
  • Мијалков за притворот ќе се жали на Апелација
  • Груевски го „притвори“ и братучедот Мијалков
  • ОФИЦИЈАЛНО: Вучиќ се огласи за Никола Груевски и кажа како стигнал до Унгарија
  • Сијарто: Ниедна земја на ЕУ не го покрена прашањето за Груевски
  • Груевски му телефонирал на својот адвокат од Унгарија
  • (ВИДЕО) Викторискиот премиер Даниел Ендрјус изјави дека Македонија е Грчка колку и Партенон
Scroll To Top