Пендаровски покровител на илјадагодишнината од основањето на Бигорскиот манастир

Пендаровски покровител на илјадагодишнината од основањето на Бигорскиот манастир

Претседателот Стево Пендаровски денеска за време на посетата на општина Дебар, која се релизира во рамки на проектот „Лице в лице со Претседателот“ го посети и Бигорскиот Манастир, каде имаше средба со игуменот, Архимандрит Партениј и со братството.

НАТО Караванот денеска во Скопје

НАТО Караванот денеска во Скопје

Во рамките на НАТО Караванот денеска во Скопје ќе се одржи еден од двата финални настани како дел од активностите на Инфо центарот за евроатлантски интеграции.

Путин ја карактеризира руската вакцина против ебола како најефикасна на светот

Путин ја карактеризира руската вакцина против ебола како најефикасна на светот

Претседателот на Руската Федерација Владимир Путин ја карактеризираше руската вакцина против ебола која им се испорачува на африканските земји како најдобрата на светот.

(ВИДЕО) Големиот Македонски Пикник „Гравчето“ по повод „Св. Климент Охридски“ во Кинглејк 2019

(ВИДЕО) Големиот Македонски Пикник „Гравчето“ по повод „Св. Климент Охридски“ во Кинглејк 2019

Големиот традиционален пикник „Гравчето“ и оваа година со масовна посетеност.

Западна Австралија ја легализира еутаназијата

Западна Австралија ја легализира еутаназијата

Можноста да се заврши животот со смртоносна комбинација на лекови во Викторија е достапна само до јуни.

  • Нелоски: Поддршката за ВМРО-ДПМНЕ продолжува да расте и ќе продолжи да расте до 12-ти април
  • Пендаровски покровител на илјадагодишнината од основањето на Бигорскиот манастир
  • ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски гледал како Боки 13 се расфрла со милиони евра, знаел дека тие пари се нелегални и ништо не преземал
  • НАТО Караванот денеска во Скопје
  • Путин ја карактеризира руската вакцина против ебола како најефикасна на светот
  • (ВИДЕО) Големиот Македонски Пикник „Гравчето“ по повод „Св. Климент Охридски“ во Кинглејк 2019
  • Западна Австралија ја легализира еутаназијата
Scroll To Top