Италија и Шпанија остануваат најголемите жаришта во Европа, Трамп најавува карантин за Њујорк

Италија и Шпанија остануваат најголемите жаришта во Европа, Трамп најавува карантин за Њујорк

Уште еден црн ден за Италија, која останува најтешко погодена од глобалната пандемија корона вирус.

Во САД одобрено тестирање што го открива корона вирусот за пет минути

Во САД одобрено тестирање што го открива корона вирусот за пет минути

САД одобрија брз тест за утврдување дали некое лице е заразено со корона вирус со кој резултатот се добива за само неколку минути, пишува Блумберг.

Чулев: Досега вкупно 502 лица не ја почитувале мерката за ограничување на движењето

Чулев: Досега вкупно 502 лица не ја почитувале мерката за ограничување на движењето

Граѓаните се совесни и генерално ги почитуваат владините мерки, рече министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

(ВИДЕО) ЈА TEPAAT ДА НАУЧИ АЛБАНСКИ ИЛИ ДА ГО HAПУШTИ РАБОТНОТО МЕСТО: Професорка од Тетово oбвинyва за мoбинг

(ВИДЕО) ЈА TEPAAT ДА НАУЧИ АЛБАНСКИ ИЛИ ДА ГО HAПУШTИ РАБОТНОТО МЕСТО: Професорка од Тетово oбвинyва за мoбинг

Професорката Божана Кировска од средното текстилно училиште „Ѓоце Стојчевски Амбарче“ од Тетово, oбвинyвa за мoбинг од раковоството на училиштето изминативе неколку години.

Столтенберг: Македонија сега е дел од семејство на 30 држави и една милијарда луѓе

Столтенберг: Македонија сега е дел од семејство на 30 држави и една милијарда луѓе

Македоонија сега е дел од НАТО семејството, вака генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска соопшти дека е завршен процесот на пристапувањето на Македонија во НАТО, откако инструментот за членство за земјава денеска беше депони

Кинески медиуми тврдат дека знаат кој е првиот заразен со коронавирус

Кинески медиуми тврдат дека знаат кој е првиот заразен со коронавирус

Постојат повеќе тврдења за тоа кој е првиот пациент заболен со коронавирус во Кина, од каде што се прошири пандемијата на смртоносниот вирус.

ФРОДЕМ: Заев и Мицкоски како „грнче и капаче”

ФРОДЕМ: Заев и Мицкоски како „грнче и капаче”

СДСМ и Зoран Заев упорно бараат сите граѓани солидарно да го понесат товарот на кризата. Упорно како сиве овие години наназад сакаат да јаваат на грбот на граѓаните.

  • Италија и Шпанија остануваат најголемите жаришта во Европа, Трамп најавува карантин за Њујорк
  • Во САД одобрено тестирање што го открива корона вирусот за пет минути
  • Чулев: Досега вкупно 502 лица не ја почитувале мерката за ограничување на движењето
  • (ВИДЕО) ЈА TEPAAT ДА НАУЧИ АЛБАНСКИ ИЛИ ДА ГО HAПУШTИ РАБОТНОТО МЕСТО: Професорка од Тетово oбвинyва за мoбинг
  • Столтенберг: Македонија сега е дел од семејство на 30 држави и една милијарда луѓе
  • Кинески медиуми тврдат дека знаат кој е првиот заразен со коронавирус
  • ФРОДЕМ: Заев и Мицкоски како „грнче и капаче”
Scroll To Top